Туманимизда маҳалла ёшлар етакчилари томонидан ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш мақсадида турли тадбирлар ташкил этилмоқда.
Жумладан, бугун туманимиздаги 285-мактабида “Ёрқинҳаёт” маҳалла ёшлар етакчиси томонидан Амир Темур таваллудининг 686 йиллиги муносабати билан “Куч адолатдадир” шиори остида маданий-маърифий тадбир бўлиб ўтди.
Шунингдек, 331-сонли мактабда “Гулшанобод” маҳалла ёшлар етакчиси ташаббуси билан 5 та муҳим ташаббус ижросини таъминлаш мақсадида, спорт мусобақалари ташкил этилди.

"Гульшанабад" были организованы спортивные соревнования в школе №331 для обеспечения реализации 5 важных инициатив
timeicon 08-04-2022
В целях содержательной организации досуга молодежи в нашем районе молодёжными лидерами махалли организуются различные мероприятия.
В частности, сегодня в 285-школе нашего района молодежный лидер махалли «Ёркинхаёт» провел культурно-просветительское мероприятие по случаю 686-летия Амира Темура под девизом «Сила в справедливости».
Кроме того, по инициативе молодежного лидера махалли "Гульшанабад" были организованы спортивные соревнования в школе №331 для обеспечения реализации 5 важных инициатив.