Хабарингиз бор, Янгиҳаёт тумани мактабларида таҳсил олаётган барча битирувчи ёшлар босқичма-босқич туманимиздаги турли йўналишдаги ишлаб чиқариш корхоналари фаолияти билан таништирилмоқда.
Хусусан, куни кеча "Янги Чоштепа" маҳалласида жойлашган 32-сонли умумтаълим мактабининг юқори синф ўқувчилари "Дентафилл Плус" ва "Пулп Aнд Папер" корхоналаридаги мавжуд бўш иш ўринлари ва ишлаб чиқариш жараёнлари билан яқиндан танишди.
Шунингдек, ўқувчилар "Жадидлар. Туркистонга мактублар" номли мултимедиавий кўргазмада ҳам бўлишди. Бу орқали уларнинг билим-кўникмалари янада оширилди.

Выпускники школы №32 познакомились с работой предприятий
В рамках профориентационной программы выпускники школ Янгихаётского района продолжают знакомство с деятельностью производственных предприятий, работающих в различных отраслях.
Накануне старшеклассники общеобразовательной школы №32, расположенной в махалле "Янги Чоштепа", посетили предприятия "Dentafill Plus" и "Pulp And Paper", где ознакомились с производственными процессами и актуальными вакансиями.
В дополнение к этому учащиеся посетили мультимедийную выставку "Джадиды. Письма в Туркестан", что позволило им расширить кругозор и углубить знания по истории региона.