Bugun 329-sonli umumta’lim maktabida Yangihayot tumani prokurori, tuman IIO FMB boshlig‘i, huquqni muhofaza qilish organlarining mas’ul rahbar va xodimlari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 1-sonli Qarori ijrosini ta’minlash, shuningdek, joriy yilning 6 oyi davomida tuman hududida kriminogen vaziyat barqarorligini ta’minlash, jinoyatchilikka qarshi kurashish, ularni fosh etish, tezkor-qidiruv va tergovga qadar tekshiruv o‘tkazish borasida amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi.
Shuningdek, tadbir davomida erishilgan natijalar va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar ham aytib o‘tildi. Shundan so‘ng o‘zaro hamkorlik va nazoratni kuchaytirish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar belgilab olindi.

Сегодня в общеобразовательной школе № 329 состоялось совещание с участием прокурора Янгихаётского района, начальника районного ОВД, ответственных руководителей и сотрудников правоохранительных органов.
На заседании обсуждалось обеспечение исполнения Постановления No 1 Президента Республики Узбекистан "О мерах по дальнейшему повышению эффективности системы создания безопасной среды и раннего предупреждения правонарушений в махаллях республики в 2025 году," а также проведенная работа по обеспечению стабильности криминогенной обстановки на территории района, борьбе с преступностью, раскрытию преступлений, проведению оперативно-розыскных мероприятий и доследственных проверок в течение 6 месяцев текущего года.
Кроме того, были отмечены достигнутые результаты и допущенные недостатки. После этого были определены конкретные меры по укреплению взаимного сотрудничества и усилению контроля.