Tuman hokimligida Xalq deputatlari Yangihayot tuman Kengashining navbatdagi ellik to‘qqizinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Unda 2022–2023-yillarda mahallalar infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha loyihalarning ijrosi, gender tenglikni ta’minlash, xotin-qizlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash hamda tazyiq va zo‘ravonlikdan himoya qilish borasida qilinayotgan ishlar, yoshlarga oid davlat siyosatining hududlarda amalga oshirilishini reyting baholash tartibi to‘g‘risida mas'ullarning hisoboti tinglandi.
Shuningdek, “Temir daftar”ni yuritish orqali moddiy yordam va koʻmakka muhtoj oilalarni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash, issiqlik ta’minoti tizimini yanada takomillashtirish hamda mahalliy budjetning 2023-yil qoʻshimcha manbalari mablagʻlarini xarajatlarga yoʻnaltirish haqida so‘z yuritildi. Yangihayot tumani hududida muddatidan ilgari O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini oʻtkazuvchi uchastka komissiyasi aʼzoligiga nomzodlarni tavsiya etish masalasi muhokama qilindi.

На днях в хокимияте Янгихаётского района состоялась пятьдесят девятая сессия Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов
timeicon 27-05-2023
На днях в хокимияте Янгихаётского района состоялась пятьдесят девятая сессия Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов.
В ней обсуждена реализация проектов по развитию инфраструктуры махаллей в 2022-2023 гг., обеспечение гендерного равенства, повышение общественно-политической активности женщин, оказание им всемерной поддержки и защиты от притеснения и насилия, а также, доклады должностных лиц о порядке оценки реализации государственной молодежной политики в регионах.
Также речь шла о материальной помощи и социальной поддержке семей, нуждающихся в помощи, дальнейшем совершенствовании системы теплоснабжения, выделении средств из дополнительных средств местного бюджета на 2023 год за счет ведения «Железной тетради». Обсужден вопрос о рекомендации кандидатов в состав участковой комиссии по проведению досрочных выборов Президента Республики Узбекистан в Янгихаетском районе.