Tanlov jarayonida tumanda faoliyat yuritayotgan maktablarning targʼibotchilari oʼz faoliyatlarini yoritib berdilar
timeicon 12-04-2022
Maʼnaviyat va maʼrifat markazi Yangihayot tuman tuman boʼlinmasi tomonidan ijodiy-madaniy masalalar boʼyicha targʼibotchilar oʼrtasida “Eng faol ijodiy-madaniy masalalar boʼyicha targʼibotchi” Respublika tanlovinining tuman bosqichi oʼtkazildi.
Tanlov jarayonida tumanda faoliyat yuritayotgan maktablarning targʼibotchilari oʼz faoliyatlarini yoritib berdilar.
Tanlovda 1-oʼrinni 3- umumtaʼlim maktabining targʼibotchisi Zulfiya Moʼminova, 2-oʼrinni 329- umumtaʼlim maktabining targʼibotchisi Ravshan Qodirov, 3-oʼrinni 334- umumtaʼlim maktabining targʼibotchisi Shodieva Saltanatlar egallab, shahar bosqichiga 1-oʼrin sohibasi Zulfiya Moʼminova yoʼllanma oldi.
Gʼoliblarga Maʼnaviyat va maʼrifat markazi Yangihayot tuman boʼlinmasi tomonidan fahriy yorliq va kitoblar toʼplami taqdim etildi.

В ходе конкурса активные сотрудники школ, действующих в районе, рассказали о своей работе
Районный этап Республиканского конкурса «Самый активный пропагандист по вопросам творчества и культуры» среди пропагандистов по вопросам творчества и культуры провел районный филиал Центра духовности и просвещения Янгихаетского района.
В ходе конкурса активные сотрудники школ, действующих в районе, рассказали о своей работе.
Зульфия Муминова, пропагандист 3-й общеобразовательной школы, заняла 1-е место и получила путёвку для участия в городском этапе, Равшан Кадыров, пропагандист 329-й общеобразовательной школы, заняла 2-е место, Шодиева Салтанат, пропагандист 334-й общеобразовательной школы, заняла 3-е место.
Победители были награждены почетными грамотами и набором книг от имени Янгихаетского районного филиала Центра духовности и просвещения.