Subsidiya olish uchun fuqaro 18 yoshga toʼlgan boʼlishi kerak
Bugun tuman subsidiya komissiyasi va fuqarolar ishtirokida navbatdagi yigʼilish boʼlib oʼtdi. Unda aniqlanishicha, subsidiya olish istagida ariza bergan fuqarolar 45 nafar boʼlib, ularning 22 nafariga ijobiy xulosa berildi.
Eslatib oʼtamiz, mazkur subsidiya mablagʼlari faqatgina uy-joy sharoitini yaxshilashga muhtoj boʼlgan oilalar, ogʼir ijtimoiy vaziyatga tushib qolgan xotin-qizlar, mamlakat ijtimoiy hayotida faol ishtirok etayotgan yoshlar va shu toifadagi boshqa Oʼzbekiston fuqarolariga ajratiladi.
Subsidiya olish uchun fuqaro 18 yoshga toʼlgan boʼlishi kerak. Аgar fuqaro mehnat migranti boʼlganda, uning nomidan oila aʼzolari ham ariza berishi mumkin.

Сегодня состоялось очередное собрание районной комиссии по субсидированию при участии граждан. Выяснилось, что с заявлениями на получение субсидий обратились 45 человек, 22 из них были одобрены.
Следует отметить, что данные субсидии будут выделяться только семьям, нуждающимся в улучшении жилищных условий, женщинам, находящимся в тяжелом социальном положении, молодежи, активно участвующей в общественной жизни страны и другим гражданам Узбекистана данной категории.
Для получения субсидии гражданину должно быть не менее 18 лет. Если гражданин является трудовым мигрантом, члены семьи также могут подать заявление от его имени.