Bugun Yangihayot tumani hokimi, tuman IIO FMB boshlig‘i, mas’ul rahbarlar hamda mahallalardagi profilaktika inspektorlari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish kun tartibida bir qator dolzarb masalalar ko‘rildi. Xususan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 1-sonli Qarori ijrosi doirasida amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi. Bundan tashqari, profilaktika inspektorlarining ish samaradorligi tahlil qilinib, faoliyatida sustkashlikka yo‘l qo‘ygan xodimlar tanqid ostiga olindi.
Shuningdek, yig‘ilish yakunida xizmat vazifasini namunali bajarayotgan bir qator xodimlar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Подведены итоги деятельности инспекторов по профилактике
Сегодня состоялось совещание с участием хокима Янгихаётского района, начальника районного ИИО ФМБ, ответственных руководителей и инспекторов по профилактике в районах.
На совещании был рассмотрен ряд актуальных вопросов. В частности, обсуждалась работа, проводимая в рамках реализации Постановления Президента Республики Узбекистан № 1 «О мерах по созданию безопасной среды в районах республики в 2025 году и дальнейшему повышению эффективности системы ранней профилактики правонарушений». Кроме того, был проанализирован уровень работы инспекторов по профилактике, а также вынесены на видные места сотрудники, допустившие медлительность в своей работе.
Также в завершение совещания ряд сотрудников, образцово исполнявших свои обязанности, были награждены памятными подарками.