Tuman hokimi Xushnud mahallasida "Obod mahalla, "Obod xonadon", "Obod ko'cha" dasturi doirasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi
timeicon 21-10-2023
Bugun tuman hokimi Xushnud mahallasida "Obod mahalla, "Obod xonadon", "Obod ko'cha" dasturi doirasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
Xususan, ta'mirlash, obodonlashtirish, qurilish ishlarini ko'zdan kechirib, mahalla raisi bilan birga fuqarolarning taklif va mulohazalari xususida suxbatlashishdi.
Shundan so'ng, tuman hokimi issiqlik quvurini yaxshilash maqsadida asosiy tarmoqdan 340 metr masofada quvur tortish ishlari amalga oshirilayotgan hududga borib, ish jarayonlari bilan tanishdi.
Ta'kidlash joiz, bu ishlar natijasida Al-Farg'oniy mahallasi, Yo'ldosh-4 mavzesining oxirgi issiqlik quvuriga yetib boradigan nuqtalar yaxshilanadi.

Xоким района ознакомился с работами, проводимыми в махалле «Хушнуд» в рамках программ «Обод Махалла», «Обод хонадон», «Обод куча»
timeicon 21-10-2023
Сегодня хоким района ознакомился с работами, проводимыми в махалле  «Хушнуд» в рамках программ «Обод Махалла», «Обод хонадон», «Обод куча».
В частности, они осмотрели ремонтно-строительные  работы и процессы благоустройства, и побеседовали с председателем махалли о предложениях и мнениях жителей.
После этого в целях улучшения сети  теплоснабжения района выехал на участок, где ведутся работы по укладке труб на расстоянии 340 метров от магистральной сети, и ознакомился с рабочими процессами.
Следует отметить, что в результате данных работ будут благоустроены точки, выходящие на последнюю теплотрассу участка Йулдош-4, махалли Аль-Фаргани.