"Obod xonadon", "Obod ko'cha" va "Obod mahalla" mezonlarini joriy etish bo'yicha Respublika shtabining yig'ilishi bo'lib o'tdi
timeicon 19-09-2023
Kuni kecha tuman hokimligida "Obod xonadon", "Obod ko'cha" va "Obod mahalla" mezonlarini joriy etish bo'yicha Respublika shtabining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Yig'ilish Prezident Administratsiyasi mas'ul xodimi, Kambag'allikni qisqartirish va bandlik vaziri maslahatchisi va Toshkent shahar kambag'allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi boshlig'i boshchiligida tashkil etildi.
Unda xatlov natijasida holati o'rganilgan xonadonlar 4 toifaga ajratilgani va o'ta og'ir sharoitdagi, ta'mirga muhtoj xonadonlarni ta'mirlash choralari haqida so'z bordi.
Shuningdek, mahallada olib borilishi kerak bo'lgan tozalash va obodonlashtirish ishlari, o'tkazilgan tibbiy ko'rik natijalari hamda boshqa masalalar muhokama etildi.

На днях в хокимияте района прошло заседание республиканского штаба по внедрению критерием “Обод хонадон”, “Обод куча” и “Обод махалля”
timeicon 19-09-2023
На днях в хокимияте района прошло заседание республиканского штаба по внедрению критерием “Обод хонадон”, “Обод куча” и “Обод махалля”.
Заседание организовано под руководством ответственного сотрудника Администрации Президента, советника министра по сокращению бедности и занятости, начальника Главного управления по сокращению бедности и занятости.
В нем отмечено, что квартиры, состояние которых изучено в результате изучения, разделены на 4 категории, а также упомянуты мероприятия по ремонту квартир, находящихся в крайне плачевном состоянии и нуждающихся в ремонте.
Также были обсуждены работы по уборке и благоустройству махалли, результаты медицинского обследования и другие вопросы.