Tumanimizning 331-sonli umumta’lim maktabida mahalla faollari va yoshlar ishtirokida "Uch avlod uchrashuvi" tashkil etildi. Tadbirda "Nuroniy" jamg‘armasi tuman bo‘limi boshlig‘i hamda mutasaddi tashkilotlar vakillari qatnashdi.
Uchrashuvda mutaxassislar bugungi kunda yoshlar uchun yaratilgan keng imkoniyatlar bilan birga ularni yo‘ldan adashtirishi mumkin bo‘lgan illatlar va turli yod g‘oyalar ham avj olayotganini ta’kidlashdi. Shu maqsadda keksa avlod vakillari o‘zlarining boy hayotiy tajribalari, mehnat faoliyati va boshdan kechirgan qiyinchiliklari haqida so‘zlab, tadbir ishtirokchilariga qimmatli tavsiya va nasihatlar berishdi.
Tadbir yakunida esa “Nuroniylar kuylaganda” ansambli tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar barchaga ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.

Состоялась очередная встреча в формате "Встреча трёх поколений"
В общеобразовательной школе №331 нашего района состоялась встреча под названием "Встреча трёх поколений" с участием активистов махалли и молодежи. В мероприятии приняли участие руководитель районного отделения Фонда "Нуроний", а также представители заинтересованных организаций.
В ходе встречи специалисты подчеркнули, что наряду с широкими возможностями, создаваемыми сегодня для молодежи, существует и ряд угроз, таких как вредные привычки и чуждые идеи, способные сбить молодых людей с правильного пути. В этой связи представители старшего поколения поделились с участниками своими жизненными историями, трудовым опытом и преодолёнными трудностями, а также дали ценные советы и наставления.
В завершение мероприятия ансамбль "Нуронийлар куйлаганда" исполнил музыкальные композиции, подарив всем присутствующим праздничное настроение.