Xabaringiz bor, tuman kambag‘allikni qisqartirish va aholi bandligiga ko‘maklashish bo‘limi, tijorat banklari xodimlari hamda mahallalardagi hokim yordamchilari hamkorligida mikroloyihalar yarmarkalari o‘tkazib kelinmoqda.
Xususan, kuni kecha shu kabi tadbirlarning biri tumanimizning "Yorqinhayot" mahallasida tashkil etildi. Unda tuman hokimining birinchi o‘rinbosari, tuman savdo-sanoat palatasi mas’ullari ishtirok etdi.
Yarmarkada vaqtincha ishsiz va tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yish istagida bo‘lgan 100 dan ortiq fuqarolar qatnashdi. Ularning 15 nafariga ishga joylashishi uchun yo‘llanma berildi. Bundan tashqari, 30 dan ortiq imtiyozli kreditlar ajratilishi bo‘yicha arizalar rasmiylashtirildi.

Вопрос 45 граждан нашел положительное решение на «Ярмарке микропроектов».
Как известно, ярмарки микропроектов проводятся совместно с районным отделом по сокращению бедности и содействию занятости, сотрудниками коммерческих банков и помощниками хокима района.
В частности, такое мероприятие было организовано на днях в махалле «Ёркинхаёт» нашего района. В нем приняли участие первый заместитель хокима района, представители районной торгово-промышленной палаты.
В ярмарке приняли участие более 100 граждан, временно не имеющих работы и желающих начать свой бизнес. 15 из них получили разрешения на трудоустройство. Кроме того, было оформлено более 30 заявок на выделение льготных кредитов.