Mahallalarda xavfsiz muhitni ta'minlash bo‘yicha ishlar tizimli davom etmoqda
Tuman hokimi, tuman prokurori, tuman IIO FMB boshlig‘i, tuman adliya bo‘limi boshlig‘i hamda "mahalla yettiligi" a’zolari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 1-sonli Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida mahallalar hududida amalga oshirilgan ishlar hamda “yo‘l xaritasi” doirasida olib borilayotgan vazifalar muhokama qilindi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida mutasaddilar tomonidan har bir mahalla hududida xavfsiz muhitni yaratish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar samaradorligi tahlil qilindi.
Shu bilan birga “mahalla yettiligi” vakillariga aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Состоялось собрание с участием хокима района, прокурора района, начальника ФМБ ОВД района, начальника районного отдела юстиции и членов "махаллинской семерки".
В целях обеспечения исполнения 1-го Постановления Президента Республики Узбекистан “О мерах по созданию безопасной среды и дальнейшему повышению эффективности системы раннего предупреждения правонарушений в махаллях республики в 2025 году”на территории махалли были проведены работы, а также задачи, реализуемые в рамках “Дорожной карты”.
Также в ходе совещания была проанализирована эффективность проводимой должностными лицами работы по созданию безопасной среды в каждом районе, предупреждению преступности и правонарушений.
При этом представителям “махаллинской семерки” были даны поручения по устранению выявленных недостатков.