Mahalla raislariga xizmat guvohnomalari topshirildi
Yangihayot tumani hokimligida tuman hokimi hamda Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashi deputatlari ishtirokida yangi saylangan 30 nafar mahalla raisiga xizmat guvohnomalari va “Mahalla raisi” ko‘krak belgisi tantanali tarzda topshirildi.
Tadbirda tuman hokimi va deputatlar mahalla tizimida erishilgan natijalar, raislarning zimmasidagi vazifalar hamda islohotlar ijrosidagi ularning mas’uliyati haqida so‘z yuritib, ularga kuch-g‘ayrat tiladilar.
Shuningdek, “mahalla yettiligi” tizimi samaradorligini oshirish, aholini rozi qilish va o‘zaro hamkorlikni kuchaytirish zarurligi alohida ta’kidlandi.

Председателям махаллей вручены служебные удостоверения
В хокимияте Янгихаётского района при участии хокима района и депутатов Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов 30 вновь избранным председателям махаллей в торжественной обстановке были вручены служебные удостоверения и нагрудный знак "Председатель махалли."
На мероприятии хоким района и депутаты рассказали о достигнутых результатах в системе махалли, задачах, возложенных на председателей, а также об их ответственности за реализацию реформ и пожелали им сил и энергии.
Также была подчеркнута необходимость повышения эффективности системы "махаллинской семерки," обеспечения удовлетворенности населения и укрепления взаимного сотрудничества.