Kuni kecha Yangihayot tuman hokimligi binosida Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari va “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi hamkorligida mahalla raislari hamda ijtimoiy xodimlar uchun seminar o‘tkazildi.
Seminar davomida ijtimoiy himoyaga muhtoj fuqarolarni qo‘llab-quvvatlash, ularning ehtiyojlarini aniqlash va mavjud xizmatlardan to‘laqonli foydalanish imkoniyatlarini yaratish bo‘yicha tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, mahalla institutlari va ijtimoiy xizmatlar ko‘rsatish tizimi o‘rtasida hamkorlikni yanada mustahkamlash, o‘zaro ma’lumot almashish va muammolarni joyida hal qilishga qaratilgan taklif va tavsiyalar bildirildi.

Проведён семинар с участием председателей махаллей и социальных работников
Вчера в здании администрации района Янгихаёт совместно с депутатами районного Совета народных депутатов и центром социальных услуг «Инсон» проведён семинар для председателей махаллей и социальных работников.
В ходе семинара были даны разъяснения по вопросам поддержки граждан, нуждающихся в социальной защите, выявления их потребностей и создания возможностей для полноценного использования существующих услуг.
Также были высказаны предложения и рекомендации по дальнейшему укреплению взаимодействия между учреждениями махалли и системой социальных услуг, обмену информацией и решению возникающих вопросов на местах.