Kuni kecha tumanimizning 285-maktabida Vazirlar Mahkamasining qaroriga asosan, tuman hokimliklari hamda tegishli tashkilot va idoralar bilan birgalikda mahalla fuqarolar yigʻini huzurida “Mahalla nazorati guruhi”ni samarali tashkil etish yuzasidan seminar oʻtkazildi.
Seminarda tuman hokimligining masʼullari, 30 ta mahalla raislari, bundan tashqari, Хushnud mahаllasining faollari ishtirok etdi. Tadbir davomida mahalla nazorati guruhining asosiy maqsad va vazifalari, huquq va majburiyatlari, uning tarkibini shakllantirish hamda mahalla raisi soʻrovini amalga oshirish tartibi Xushnud mahallasi misolida tushuntirib berildi.
Shuningdek, seminar doirasida Хushnud mahallasining “Mahalla nazorat guruhi” rahbari, oʻrinbosari, kotibi va aʼzolarini saylash uchun vakillar yigʻilishi ham oʻtkazildi.

Был проведен семинар по эффективной организации при махаллинских сходах граждан «Группы управления махалли»
timeicon 28-10-2023
На днях в 285-й школе нашего района на основании постановления Кабинета Министров был проведен семинар по эффективной организации при махаллинских сходах граждан «Группы управления махалли» хокимиятами районов, причастными организациями и ведомствами.
В семинаре приняли участие представители хокимиятов района, председатели 30 махаллей, а также активисты махалли "Хушнуд". В ходе мероприятия на примере махалли "Хушнуд" были разъяснены основные цели и задачи, права и обязанности группы управления махаллёй, формирование ее состава, а также порядок выполнения поручения председателя махалли.
Также в рамках семинара состоялось собрание представителей по избранию главы, заместителя, секретаря и членов «Группы махаллинского контроля» махалли "Хушнуд".