Bugun erta tongdan tuman hokimi va hokim o'rinbosari boshchiligida boshqaruv servis kompaniyalari, tuman obodonlashtirish boshqarmasi hamda mahalla "yettiligi" ishtirokida yig'ilish o'tkazildi.
Unda mahallalarda olib borilayotgan obodonlashtirish, tozalash va ko'kalamzorlashtirish ishlarini yuqori saviyada tashkil etish xususida so'z bordi.
Bugungi kunda tumanda boshqaruv servis kompaniyalari bilan bir qatorda mahalla ahli tomonidan hashar tadbirlari ham tashkil etilmoqda. Tuman hokimi mahalla obodligi yo'lida hamma bir yoqadan bosh chiqarib, qilinayotgan ishlarni yanada jadallashtirish zarurligini, bunda tozalikka mas'ul bo'lgan tashkilotlar, mahalla raislari, faollari birdamlikda harakat qilishlari kerakligini ta'kidladi.

Сегодня с раннего утра под руководством хокима и заместителя хокима состоялось совещание с участием управляющих сервисных компаний, районного управления благоустройства и махаллинской "семерки."
На нем речь шла об организации на высоком уровне работ по благоустройству, очистке и озеленению махаллей.
Сегодня в районе наряду с управляющими сервисными компаниями, жители махалли также организуют хашар. Хоким района подчеркнул необходимость дальнейшего ускорения проводимой работы во имя благоустройства махалли, при этом ответственные за чистоту организации, председатели и активисты махаллей должны действовать в единстве.