Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashining Ikkinchi chaqiriq o‘ninchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Dastlab, sessiya kun tartibida Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashi huzurida Yoshlar maslahat guruhini tashkil qilish masalasi ko‘rildi.
Sessiya davomida mas’ul rahbarlar tumanda “Ayollar daftari”ning 6-bosqichiga kiritilgan xotin qizlarni qo‘llab-quvvatlash ,shuningdek, obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish yo‘nalishida olib borilgan ishlar to‘g‘risida hisobot berdi.
Bundan tashqari, "Tashabbusli byudjet" jarayonining 2025-yil birinchi mavsumida "Ochiq byudjet" axborot portali orqali g‘olib deb topilgan loyihalar bo‘yicha manzilli ro‘yxatni tasdiqlash hamda mablag‘lar yo‘naltirish to‘g‘risidagi tegishli rahbarlarning hisobotlari tinglandi.

Состоялась десятая сессия Янгиятского районного кенеша народных депутатов второго созыва.
Первоначально на повестке дня сессии был рассмотрен вопрос о создании молодежной консультативной группы при Янгиятском районном Кенеше народных депутатов.
Во время сессии ответственные руководители отчитались о поддержке женщин ,включенных в Этап 6 “книги женщин”в округе, а также о работе, проделанной в области ландшафтного дизайна и ландшафтного дизайна.
Кроме того, были заслушаны отчеты соответствующих руководителей Об утверждении адресного списка и направлении средств по проектам, признанным победителями через информационный портал" Открытый бюджет "в первом сезоне процесса" Инициативный бюджет " 2025 года.