Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashining Ikkinchi chaqiriq oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Dastlab, tuman hokimi 2025-yilda Yangihayot tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi hamda 2024-yilda tashabbusli budjet jarayonining g‘olib bo‘lgan loyihalari bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar haqida sessiya ishtirokchilariga ma’lumot berdi. Shundan so‘ng, 2024-yil davomida sektor rahbarlari tomonidan amalga oshirgan ishlar to‘g‘risidagi hisobotlar tinglandi.
Sessiya davomida fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish bo‘yicha tuman hududida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida hisobot ham tinglandi. Bundan tashqari, mas’ul rahbarlar 2024-yilning to‘rtinchi choragida tuman soliq inspeksiyasi tomonidan bajarilgan ishlar va majburiy ijro byurosi tuman bo‘limining 2024-yil davomidagi faoliyati yuzasidan hisobotlar taqdim etdi.
Shuningdek, sessiya kun tartibida Yangihayot tumanida oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish va aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar ham muhokama qilindi.

Состоялась шестая сессия Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов второго созыва
На сессии хоким района представил отчет о выполнении программы комплексного социально-экономического развития Янгихаётского района на 2025 год, а также рассказал о победивших проектах инициативного бюджетного процесса в 2024 году. Далее были заслушаны отчеты руководителей секторов о проделанной в 2024 году работе.
В ходе сессии также был заслушан отчет о работе, проделанной на территории района по защите прав и свобод граждан, предупреждению преступности и правонарушений. Кроме того, ответственные руководители представили отчеты о деятельности районной налоговой инспекции за четвертый квартал 2024 года, а также о работе районного отдела Бюро принудительного исполнения в течение 2024 года.
Отдельное внимание на сессии было уделено вопросам развития семейного предпринимательства и поддержке бизнес-инициатив населения в Янгихаётском районе.