Халқ депутатлари Янгиҳаёт тумани Кенгашининг иккинчи чақириқ биринчи сессияси бўлиб ўтди
Дастлаб Янгиҳаёт туман сайлов комиссияси раиси Джураев Дилмурод Алибековичнинг жорий йил 27 октябрда бўлиб ўтган сайлов якунлари тўғрисидаги ахбороти тингланди.
Сессия кун тартибида халқ депутатлари Янгиҳаёт тумани Кенгашига сайланган депутатларнинг партия гуруҳларини рўйхатга олиш, туман Кенгашининг Регламенти ва доимий комиссиялари тўғрисидаги Низомни тасдиқлаш масалалари кўриб чиқилди.
Шунингдек, сессияда Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосари Таджиев Санжар Шуҳратович сўзга чиқиб, Тошкент шаҳар ҳокими томонидан Янгиҳаёт тумани ҳокими лавозимига Иногамов Хаёт Илясович номзоди кўрсатилганлигини билдирди.
Шундан сўнг, Иногамов Хаёт Илясович «Янгиҳаёт туманининг 2025-2029 йилларда комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш» дастури ҳақида сессия қатнашчиларига маълумот берди.
Депутатлар томонидан Тошкент шаҳар ҳокимининг “Иногамов Хаёт Илясовични Янгиҳаёт тумани ҳокими этиб тайинлаш тўғрисида«ги қарори бир овоздан тасдиқланди.

Сегодня состоялась первая сессия второго созыва Кенгаша народных депутатов Янгихаётского района.
В начале была заслушана информация председателя Янгихаётской районной избирательной комиссии Джураева Дилмурода Алибековича об итогах выборов, состоявшихся 27 октября текущего года.
В повестку дня сессии были включены вопросы регистрации партийных групп депутатов, избранных в Кенгаш народных депутатов Янгихаётского района, утверждения Регламента и Положения о постоянных комиссиях районного Кенгаша.
Также на сессии выступил заместитель хокима города Ташкента Таджиев Санжар Шухратович, который сообщил, что хокимом города Ташкента на должность хокима Янгихаётского района предложена кандидатура Иногамова Хаёта Ильясовича.
После этого Иногамов Хаёт Ильясович представил участникам сессии программу »Комплексное социально-экономическое развитие Янгихаётского района на 2025-2029 годы«.
Депутаты единогласно утвердили постановление хокима города Ташкента »О назначении Иногамова Хаёта Ильясовича хокимом Янгихаётского района".