Xalq deputatlari Yangihayot tuman kengashining navbatdagi sessiyasi o'tkazildi
Kuni kecha tuman hokimi, Xalq deputatlari Toshkent shahar deputatlari hamda sektor rahbarlari ishtirokida Xalq deputatlari tuman kengashining 74-sessiyasi bo'lib o'tdi. Unda joriy yilda barcha sektor rahbarlarining 1-chorak davomida amalga oshirgan ishlari hamda yana bir qator dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Xususan, sessiya kun tartibida “Sayxunobod tajribasi”ni joriy etish, yil yakuniga qadar kam taʼminlangan oilalarni kambagʻallikdan chiqarish, doimiy yashash joyidan uzoq muddatga chiqib ketgan fuqarolar bilan ishlash, “Mahalla yettiligi” faoliyatini samarali tashkil etish va ularning mas'uliyatini oshirish yoʻnalishlarida oyma-oy amalga oshiriladigan chora-tadbirlarning “mahallabay” reja-jadvallarini tasdiqlash kabi masalalar ko'rib chiqildi.
Shuningdek, sessiya davomida tuman “Xalq qabulxonasi” boshligʻining axboroti, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik , “Ayollar daftari”ga kiritilgan xotin-qizlar muammolarini hal qilish, erta tugʻruq, oilaviy ajrimlar to'g'risidagi fikr-mulohazalar eshitildi.

Состоялась очередная сессия Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов
На днях состоялась 74-я сессия районного Кенгаша народных депутатов с участием хокима района и начальников секторов. В течение 1 квартала текущего года обсуждалась работа всех руководителей отрасли и ряд других актуальных вопросов.
В частности, на повестке дня заседания изменения по направлениям внедрения «Сайхунабадского опыта», вывода малообеспеченных семей из бедности до конца года, работы с гражданами, давно покинувшими постоянное место жительства, эффективной организации деятельности «Махаллинской семерки» и повышения их ответственности, также рассматривались такие вопросы, как утверждение «в разрезе махаллей» планов мероприятий, подлежащих реализации в ежемесячно.
Также в ходе заседания был заслушан доклад главы «Народной приемной» района, доклад о подготовке к осенне-зимнему сезону, решении проблем, включенных в «Женскую тетрадь», заслушаны мнения о ранних родах, семейных отношениях.