Shu munosabat bilan bugun erta tongdan tuman hokimligi binosi oldida tuman IIO FMB boshlig‘i, mas’ullar, mahalla raislari, tuman favqulodda vaziyatlar bo‘limi, mahallalardagi profilaktika inspektorlari hamda tibbiyot xodimlari ishtirokida saf yig‘ini o‘tkazildi.
Tadbirda tuman IIO FMB boshlig'i tomonidan "Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni" rejasi o‘qib eshittirilib, profilaktik tadbirlar rejalashtirib olindi.
Shuningdek, saf yig'ini davomida Davlat rahbarining PQ-1-son qarori asosida kriminogen vaziyatni yaxshilashga qaratilgan chora-tadbirlarni kuchaytirish bo‘yicha qo'shimcha ko'rsatmalar berildi.

Как вы знаете, каждый четверг недели отмечен как "День профилактики правонарушений".
В связи с этим с раннего утра перед зданием районной хокимиятии состоялось выездное совещание с участием начальника районного ОВД ФМБ, ответственных лиц, председателей махаллей, районного отдела по чрезвычайным ситуациям, инспекторов профилактики в махаллях и медицинских работников.
На мероприятии начальником ОВД района зачитан план "День профилактики правонарушений", запланированы профилактические мероприятия.
Также в ходе заседания СФ были даны дополнительные указания по усилению мер, направленных на улучшение криминогенной обстановки, на основании решения главы государства ПК-1.