Kuni kecha tuman prokurori, mas’ul rahbarlar, huquq-tartibot xodimlari hamda mahallalarda faoliyat yuritayotgan yoshlar yetakchilari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish kun tartibida "Besh tashabbus olimpiadasi"ning joriy yilgi mavsumiga yoshlarni keng jalb qilish, ishsiz yoshlarning bandligini ta’minlash va kasb-hunarga o‘qitish hamda voyaga yetmaganlar o‘rtasida jinoyatchilikning oldini olish olish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi.
Shuningdek, tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 1-sonli Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida yoshlar yetakchilari tomonidan mahallalarda amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligi baholandi.

Проанализирована деятельность молодежных лидеров
Вчера состоялось совещание с участием прокурора района, ответственных руководителей, сотрудников правоохранительных органов и молодежных лидеров, работающих в махаллях.
В повестке дня заседания были подведены итоги работы по широкому вовлечению молодежи в нынешний сезон "олимпиады пяти инициатив", обеспечению занятости и профессионального обучения безработной молодежи, а также профилактике преступности среди несовершеннолетних.
Также на мероприятии была оценена эффективность работы, проводимой молодежными лидерами в махаллях в целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан № 1 “О мерах по дальнейшему повышению эффективности системы создания безопасной среды и раннего предупреждения правонарушений в махаллях республики в 2025 году”.