Kuni kecha 329-sonli umumta’lim maktabida tuman hokimi o‘rinbosari, maktab direktorlari va mas’ul tashkilotlar rahbarlari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Unda "Dolzarb 90 kun" loyihasi doirasida yozgi ta’til vaqtida umumta’lim maktablari o‘quvchilari, talabalar hamda mahallalar yoshlarining bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar muhokama qilindi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida mas’ullarga yozgi mavsumiy oromgohlar va kunduzgi sog‘lomlashtirish oromgohlarini yuqori darajada tashkil etish hamda joylarda tashkil etilgan kitobxonlik, madaniyat, san’at, sport va boshqa yo‘nalishlardagi madaniy dasturlar va to‘garaklarga yoshlarni keng jalb qilish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Вчера в средней школе № 329 состоялось совещание с участием заместителя хокима района, директоров школ и руководителей ответственных организаций.
Обсуждена работа, проводимая в рамках проекта «Долзарб 90 дней» по содержательной организации свободного времени учащихся средних школ, студентов и молодежи микрорайонов в период летних каникул.
Также в ходе совещания ответственным лицам даны поручения по организации летних сезонных лагерей и дневных оздоровительных лагерей на высоком уровне, а также по широкому вовлечению молодежи в культурные программы и кружки по чтению, культуре, искусству, спорту и другим направлениям, организуемые на местах.