Deputatlar korxonalarda o‘rganish olib bordi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da Yangihayot tumani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratni amalga oshirish rejasiga muvofiq xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashi deputatlari tomonidan o‘rganishlar o‘tkazilib kelinmoqda.
Xususan, kuni kecha ishchi guruh a’zolari "Yangihayot industrial texnopark"ida bo‘lib, u yerdagi qator korxonalar faoliyati bilan tanishdi.
O‘rganishlar davomida texnopark hududidagi loyihalar, ishlab chiqarish jarayonlari, xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, korxonalarning eksport salohiyati, obyektlarning to‘liq kommunikatsiya tarmoqlari bilan ta’minlanganligi ,shuningdek, hududda amalga oshirilayotgan obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari ko‘zdan kechirildi.

В соответствии с планом целевого изучения и эффективного контроля за выполнением мер, изложенных в документах Президента Республики Узбекистан, постановлениях Олий Мажлиса и Правительства, а также договоренностями, достигнутыми в ходе визитов на высшем уровне, проводятся изучения депутатами Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов.
В частности, вчера члены рабочей группы посетили «Янгихаётский промышленный технопарк» и ознакомились с деятельностью ряда предприятий.
В ходе изучения были рассмотрены проекты на территории технопарка, производственные процессы, условия, созданные для работников, экспортный потенциал предприятий, обеспеченность объектов полноценными коммуникационными сетями, а также проводимые на территории работы по благоустройству и озеленению.