Deputatlar fuqarolar bilan uchrashuv o‘tkazdi
Toshkent iqtisodiyot va sanoat texnikumida Xalq deputatlari Toshkent shahar va Yangihayot tuman Kengashi deputatlari hamda mahalla fuqarolari ishtirokida "Asosiy vazifamiz – xalq manfaati va aholi muammolarini hal etish tizimining samaradorligini oshirish" mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida mahalliy kengash deputatlari o‘z vakillik hududlarida joriy yilning 1-choragi davomida hal etilgan muammolar hamda murojaatlar asosida bajarilgan ishlar haqida saylovchilarga axborot berdi. Bundan tashqari, tadbirda aholining turmush darajasi va farovonligini oshirishga qaratilgan islohotlarning mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Tadbir yakunida fuqarolar tomonidan berilgan savollarga javob berildi. Shuningdek, bunday uchrashuvlarni har bir mahallada, har chorak yakunida muntazam o‘tkazib borish masalasi ham kelishib olindi.

В Ташкентском техникуме экономики и промышленности была организована встреча народных депутатов с депутатами Ташкентского городского и Янгихаитского районного кенешей и гражданами махалли на тему "Наша главная задача – повышение эффективности системы решения народных интересов и проблем населения".
В ходе встречи депутаты местных кенешей проинформировали избирателей о проблемах, решенных в течение 1 квартала текущего года, а также о проделанной работе на основе обращений. Кроме того, на мероприятии разъяснили содержание реформ, направленных на повышение уровня жизни и благосостояния населения.
По окончании мероприятия были даны ответы на вопросы граждан. Также был согласован вопрос о регулярном проведении таких встреч в каждом районе, в конце каждого квартала.