Xalq deputatlari Yangihayot tumani kengashi deputatlari va senatorlar tuman Kambag'allikni qisqartirish va aholi bandligiga ko'maklashish bo'limining ish faoliyatini o'rgandi.
Xususan, "Xushnud" mahallasida ochilgan oyoq kiyim tikish va shaxsiy gigiyena mahsulotlarini qadoqlash bilan shug'ullanadigan "MOXIR TEXART" MCHJ kichik korxonasiga borilib, ish faoliyati bilan tanishildi.
Shuningdek, senator va deputatlar kasb-hunarga o'qitish bo'limi tomonidan tashkil etilgan oshpazlik, buxgalteriya va massaj o'quv kurslaridagi mashg'ulot jarayonlari bilan ham tanishdi.

Депутаты Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов и сенаторы ознакомились с работой районного отдела по сокращению бедности и содействию занятости.
В частности, они посетили малое предприятие ООО MOXIR TEXART, занимающееся пошивом обуви и упаковкой средств личной гигиены, открытое в махалле «Хушнуд», и ознакомились с его работой.
Также сенатор и депутаты ознакомились с учебными процессами курсов кулинарии, бухгалтерского учета и массажа, организованных отделом профессионального образования.
В этом центре безработных граждан обучают новой профессии на срок от 2 до 3 месяцев, а также дают разъяснения и направления для открытия бизнеса.