Bugun Prezident Administratsiyasi mas'ullari, tuman hokimi, tuman prokurori hamda tuman IIO FMB boshlig'i...
timeicon 07-05-2025
Bugun Prezident Administratsiyasi mas'ullari, tuman hokimi, tuman prokurori hamda tuman IIO FMB boshlig'i boshchiligida mahallalarda o’rganish ishlari olib borildi.
O’rganishlar davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 1-sonli Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida amalga oshirilgan ishlar, shuningdek, hududlarda "yo‘l xaritasi" doirasida olib borilayotgan vazifalar bilan tanishildi.
Bundan tashqari, mutasaddilar tomonidan mahallalarda xavfsiz muhitni yaratish, profilaktik tadbirlarni kuchaytirish, jinoyatchilik va huquqbuzarlik holatlarini oldini olish, qonunbuzarliklarning asl omillarini o‘z vaqtida aniqlash va kompleks chora-tadbirlar orqali ularni manzilli bartaraf etish bo‘yicha aniq ko‘rsatma va topshiriqlar berildi.

Сегодня под руководством ответственных лиц Администрации президента, хокима района, окружного прокурора и начальника районного ОВД ФМБ в махаллях были проведены обследования.
В ходе изучения работы были ознакомлены с работой, проводимой в целях обеспечения исполнения 1-го Указа Президента Республики Узбекистан “О мерах по созданию безопасной среды в махаллях республики и дальнейшему повышению эффективности системы раннего предупреждения правонарушений в 2025 году”, а также с задачами, реализуемыми в рамках "Дорожной карты" в регионах.
Кроме того, должностными лицами даны конкретные указания и поручения по созданию безопасной среды в кварталах, усилению профилактических мер, предупреждению преступности и правонарушений, своевременному выявлению истинных факторов правонарушений и их адресному устранению посредством комплексных мер.