Bolalar masalalari bo’yicha tuman komissiyasining kengaytirilgan yig’ilishi bo'lib o'tdi
Kuni kecha 8-sonli umumta’lim maktabida tuman prokurori, tuman IIO FMB boshlig‘i, tuman hokimi o‘rinbosari, mas’ul tashkilotlar vakillari, maktab direktorlari va o‘qituvchilar ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda ta’lim muassasalarida o‘quvchilarning davomatini yaxshilash, ularning darslardagi faolligini oshirish va ta'lim tizmidagi muammolar atroflicha muhokama qilindi. Shu bilan birga, yoshlarni psixotrop moddalar, giyohvandlik vositalari va yot g‘oyalarning salbiy ta’siridan asrash, bu borada profilaktik ishlarni kuchaytirish zarurligi ta’kidlandi.
Yig‘ilish yakunida ta’lim samaradorligini oshirish hamda o‘quvchilarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishini ta’minlash bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Состоялось расширенное заседание районной комиссии по делам несовершеннолетних
На днях в общеобразовательной школе №8 состоялось совещание с участием прокурора района, начальника РУВД, заместителя хокима района, представителей ответственных организаций, директоров школ и учителей.
На совещании подробно обсуждались вопросы улучшения посещаемости учащихся в образовательных учреждениях, повышения их активности на уроках и проблемы в системе образования. Вместе с тем была подчеркнута необходимость защиты молодежи от негативного влияния психотропных веществ, наркотических средств и чуждых идей, а также усиления профилактической работы в этом направлении.
По итогам совещания ответственным лицам были даны соответствующие поручения по повышению эффективности обучения и обеспечению содержательного проведения свободного времени учащихся.