Bolalar masalalari yana kun tartibida ko‘rib chiqildi
Bugun tuman hokimi boshchiligida bolalar masalalari bo‘yicha tuman komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda bir qator masalalar ko‘rib chiqildi.
Dastlab, yig‘ilishda 2024-yil davomida Bolalar masalalari bo‘yicha tuman komissiyasi tomonidan amalga oshirilgan ishlar natijadorligi hamda komissiyasining 2025-yilga mo‘ljallangan ish rejasi, komissiya a’zolari tarkibi va ularning vazifalar taqsimoti loyihasi muhokama qilindi.
Shundan so‘ng mas’ul rahbarlar voyaga yetmaganlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘yicha olib borilayotgan ishlar bo‘yicha hisobot berdi. Shuningdek, yig‘ilish davomida ta’lim sifati va samaradorligini yanada oshirish, o‘quvchilarning darslarda faol ishtirokini ta’minlash kabi masalalar ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish yakunida mas’ul idoralarning o‘zaro hamkorligini oshirish va vaziyatni o‘nglash borasida aniq topshiriqlar berildi.

Вопросы детей вновь рассмотрены в повестке дня
Сегодня под председательством хокима района состоялось очередное заседание районной комиссии по вопросам детей. На нем был рассмотрен ряд вопросов.
В начале заседания обсудили результативность работы, проведенной районной комиссией по вопросам детей в течение 2024 года, а также план работы комиссии на 2025 год, состав членов комиссии и проект распределения их обязанностей.
Затем ответственные руководители отчитались о проводимой работе по профилактике преступности и правонарушений среди несовершеннолетних. Также в ходе заседания были рассмотрены такие вопросы, как дальнейшее повышение качества и эффективности образования, обеспечение активного участия учащихся на уроках.
По итогам заседания были даны конкретные поручения по усилению взаимодействия ответственных ведомств и улучшению ситуации.