Yangihayot tumanida ajrim ko‘rsatkichi oshgan mahallalarda oilaviy munosabatlarni o‘rganish va ajrimlarning oldini olishga qaratilgan tadbirlar o‘tkazilmoqda.
Xususan,bugun Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari – Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i, tuman Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i hamda “Oilaviy qadriyatlarni mustahkamlash” komissiyasi a’zolari ishtirokida “Yangi Umid” mahalla fuqarolar yig‘inida ajrim yoqasiga kelib qolgan oilalar bilan suhbat o‘tkazildi.
Suhbat davomida oilalarning duch kelayotgan kelishmovchiliklari o‘rganilib, vaziyat muhokama qilindi. Shuningdek, mutaxassislar tomonidan oilaviy qadriyatlar mustahkamligi, oila jamiyatning bir bo‘lagi ekanligi haqida tushuntirishlar berib o‘tildi. Natijada 2 ta oilaning munosabatlari qayta tiklandi.

Семьи, находящиеся на грани развода, примиряются
В Янгихаётском районе проводятся мероприятия по изучению семейных отношений и профилактике разводов в кварталах с повышенным уровнем разводов.
В частности, сегодня на сходе граждан м/п Янги Умид с участием заместителя хокима города Ташкента - начальника Управления по делам семьи и женщин, начальника районного Управления по делам семьи и женщин и членов комиссии «Укрепление семейных ценностей» была проведена беседа с семьями, находящимися на грани развода.
В ходе беседы были изучены разногласия, с которыми столкнулись семьи, и обсуждена сложившаяся ситуация. Также экспертами были даны разъяснения о прочности семейных ценностей, о том, что семья является частью общества. В результате были восстановлены отношения 2 семей.