"Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida yig'ilish o'tkazildi
Bugun "Oriyat" mahallasida Toshkent shahar hokimi o'rinbosari, ishchi guruh a'zolari, tuman hokimi o'rinbosarlari boshchiligida "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida yig'ilish o'tkazildi.
Unda tuman miqyosida, xususan, ichki ko'chalar, mahallalarda daraxt ko'chatlari ekish, yashil zamin yaratish, bunda fuqarolarning ham faolligini oshirish haqida so'z bordi.
Shundan so'ng tashkilot rahbarlari va ko'ngillilar ishtirokida ko'chat ekish ishlari boshlab yuborildi. Ko'pchilikning faolligi va tashabbusi bilan 200 ga yaqin pavloniya ko'chatlari ekildi.
Tadbirlar tuman mahallalari bo'ylab davom etmoqda. Shu o'rinda fuqarolarimizdan ham ushbu tadbirlarda faol bo'lishlarini so'rab qolamiz.

Сегодня в микрорайоне «Орият» состоялось совещание под руководством заместителя хокима Ташкента, членов рабочей группы, заместителей хокима района в рамках общенационального проекта «Яшил макон».
Речь шла о посадке саженцев деревьев, создании зеленых насаждений на районном уровне, в частности, во внутренних улицах, махаллях, повышении активности горожан в этом деле.
После этого при участии руководителей организаций и волонтеров стартовала посадка саженцев. Благодаря активности и инициативе многих людей было посажено около 200 саженцев павлонии.
Мероприятия продолжаются во всех районах. В свою очередь, момент мы просим наших граждан быть активными в этих мероприятиях.