Bugun tuman hokimi va tuman IIO FMB boshlig‘i boshchiligida ta’lim muassasalarida ijtimoiy-ma’naviy muhitni yaxshilash hamda tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirishga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda mas’ul rahbarlar, barcha umumta’lim maktablari direktor va ularning o‘rinbosarlari ishtirok etdi.
Dastlab, yig‘ilishda Yangihayot tumanida bosqichma-bosqich Olmazor tumani tajribasi asosida "Smart School" tizimini joriy etishga tayyorgarlik ko‘rish va sinfxonalarga videokuzatuv kameralarini o‘rnatish masalasi muhokama qilindi. Ushbu tizim o‘quvchilar, o‘qituvchilar, ota-onalar va maktab ma’muriyati o‘rtasidagi o‘zaro aloqalarni mustahkamlash, ta’lim sifatini oshirish, o‘quvchilarning darslardagi faolligini kuzatish, shuningdek, salbiy holatlarning oldini olishga xizmat qilishi aytib o‘tildi.
Shuningdek, yig‘ilishda o‘quvchilarning davomatini yaxshilash, darslardagi faolligini oshirish va kuz-qish mavsumiga puxta tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Сегодня состоялось совещание под председательством хокима района и начальника районного управления внутренних дел, посвящённое вопросам улучшения социально-духовной среды в образовательных учреждениях и повышению эффективности воспитательной работы. В мероприятии приняли участие ответственные руководители, директора всех общеобразовательных школ района и их заместители.
В первую очередь был рассмотрен вопрос подготовки к поэтапному внедрению системы "Smart School" в Янгихаётском районе на основе опыта Алмазарского района, а также установка камер видеонаблюдения в классах. Отмечено, что внедрение данной системы будет способствовать укреплению взаимодействия между учащимися, учителями, родителями и администрацией школ, повышению качества образования, мониторингу активности учащихся на уроках и предотвращению возможных негативных ситуаций.
В ходе совещания также были даны поручения по улучшению посещаемости учащихся, активизации их участия в учебном процессе, а также по подготовке образовательных учреждений к осенне-зимнему сезону.