Tumanimizning 331-sonli umumta’lim maktabida buyuk sarkarda va davlat arbobi Amir Temur tavalludining 689 yilligi munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.Unda o‘quvchilar tomonidan Amir Temurning hayoti va faoliyati, uning ilm-fan, madaniyat va mamlakat obodonchiligiga qo‘shgan hissasi aks ettirilgan badiiy chiqishlar, sahna ko‘rinishlari va milliy raqslar namoyish etildi.
Shuningdek, sana munosabati bilan 330-sonli umumta’lim maktabida ham bilimlar bellashuvi o‘tkazildi. Unda o‘quvchilarning Amir Temur va uning davriga oid bilimlari sinovdan o‘tkazildi.

В общеобразовательной школе №331 нашего района прошло духовно-просветительское мероприятие, посвящённое 689-летию со дня рождения великого полководца и государственного деятеля Амира Темура. Учащиеся представили художественные номера, театрализованные постановки и национальные танцы, отражающие яркие страницы жизни Амира Темура, его вклад в развитие науки, культуры и благоустройство страны.
В честь этой знаменательной даты в школе №330 был организован конкурс знаний, в ходе которого школьники продемонстрировали своё понимание исторической роли Амира Темура и событий его эпохи.