2-sektor hududidagi mahalla fuqarolari uchun ommaviy sayyor qabul oʻtkazildi
Kuni kecha tumanimizning 285-umumta’lim maktabida Toshkent shahar prokurori oʻrinbosari hamda Yangihayot tuman prokurori boshchiligida 2-sektor hududidagi mahalla fuqarolari uchun ommaviy sayyor qabul oʻtkazildi.
Unda jami 45 nafardan ziyod fuqaro ishtirok etdi. Fuqarolar, asosan, davolanish xarajatlarini qoplash, shuningdek, kommunal to'lovlarni to'lash, moddiy yordam, dori-darmon kabi masalalarda murojaat qildi.
Quvonarlisi, qabul davomida 30ga yaqin fuqaroning murojaati joyida hal etilgan bo’lsa, shundan 4 nafar yoshga kontrakt toʻlovlari uchun moddiy yordam, 5 nafar nafariga o’quv kursi xarajatlarini qoplash uchun moddiy yordam va 1 nafariga davolanish xarajatlarini qoplash masalasida amaliy yordam koʻrsatildi. Shuningdek, 3 nafar ijtimoiy koʻmakka muhtoj boʻlgan xotin-qizlarga tadbirkorlik faoliyati boshlash va bandligini ta’minlash uchun tikuv mashina jamlanmasi taqdim etildi.

Сегодня в 285-й общеобразовательной школе нашего района под руководством заместителя прокурора города Ташкента и прокурора Янгихаётского района состоялся массовый выездной приём для жителей махаллей, расположенных на территории 2-го сектора.
В нем приняли участие более 45 жителей. Граждане в основном обращались по вопросу возмещения затрат на лечение, а также за помощью в оплате коммунальных услуг, приобретении медикаментов и других видов материальной помощи.
Отрадно то, что в ходе приема обращения около 30 граждан были положительно решены на месте, из них 4 молодым людям оказана материальная помощь для оплаты контракта за обучения, 5 людям оказана материальная помощь для покрытия расходов учебные курсы, а 1 человеку была оказана практическая помощь в вопросе покрытия расходов на лечение. Также 3 женщинам, нуждающимся в социальной помощи, был предоставлен комплект швейных машин для открытия своего дела и обеспечения самозанятости.