“Jaholatga qarshi maʼrifat” shiori ostida navbatdagi tadbir oʼtkazildi
Tumanimizdagi 329-maktabda Prezidentimizning “Oʼzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʼttiz bir yillik bayramiga tayyorgarlik koʼrish va uni yuqori saviyada oʼtkazish toʼgʼrisida”gi qarorining mazmun-mohiyatini keng jamoatchilikka yetkazish maqsadida yigʼilish tashkil etildi. Unda “Аdolat” SDP fraktsiyasi partiya va uning hududiy Kengashlari, mahalla faollari va fuqarolar ishtirok etdilar.
Tadbirda aholiga Konstitutsiyaviy qonun loyihasining mazmun-mohiyati va ahamiyatini tushuntirish hamda fuqarolarning takliflarini olishga doir tadbirlarni davom ettirish kerakligi ham taʼkidlandi.
Shuningdek, “Jaholatga qarshi maʼrifat” shiori ostida navbatdagi tadbir oʼtkazilib, yigʼilganlarga diniy idora vakili tomonidan yoshlarni turli yot gʼoyalardan asrashga doir tushuncha berildi.

В 329-й школе нашего района было организовано собрание с целью донести до широкой общественности суть постановления Президента «О подготовке и проведении на высоком уровне празднования 31-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан». В нем приняли участие представители фракция партии СДП «Адолат» и ее территориальные советы, активисты и жители махаллей.
На мероприятии было подчеркнуто, что необходимо разъяснять суть и значение проекта Конституционного закона населению, продолжать работу, связанную с приемом предложений от граждан.
Также было проведено еще одно мероприятие под девизом «Просвещение против невежества», и представители религиозного ведомства дали участникам разъяснение о том, как защитить молодежь от различных чужеродных идей.