Tuman hokimining navbatdagi manzili "Yangi Umid" va "Choshtepa" mahallalari bo'ldi.
Xususan, tuma hokimi "Yangi Umid" mahallasida qurilishi rejalashtirilayotgan sayilgoh loyihasi bilan tanishdi. Aholiga qulaylik yaratish uchun nimalarga e'tibor qaratish lozimligi, sayilgoh qurilishiga noodatiy yondashish bo'yicha kerakli tavsiyalar berdi.
Shuningdek, "Choshtepa" mahallasida joylashgan 303-maktabda ham bo'lib, bu yerda qurilayotgan sport maydonlarining qurilish ishlarini ko'zdan kechirdi. 1-oktaybrga qadar ishlarni yakunlash bo'yicha topshiriq berib, sifatga e'tibor qaratish lozimligini alohida ta'kidladi.

Следующей локацией посещения хокима района стали махалли «Янги Умид» и «Чоштепа»
В частности, хоким района ознакомился с проектом парка, который планируется построить в махалле «Янги Умид». Он дал необходимые рекомендации, на что следует обратить внимание, чтобы создать удобства для населения, и подчеркнул необычный подход к строительству парка.
Он также посетил школу №303, расположенную в махалле «Чоштепа», и ознакомился с ходом строительства возводимых там спортивных площадок. Он дал поручение завершить работы к 1 октября и подчеркнул необходимость обратить внимание на качество.