Navbatdagi "Mikroloyihalar yarmarkasi" bo‘lib o‘tdi
"Tashkent Index" savdo majmuasi hududida tadbirkorlik qilish istagida bo‘lgan 100 ga yaqin fuqarolar uchun "Mikroloyihalar yarmarkasi" o‘tkazildi.
Mazkur yarmarkada Markaziy bankning Toshkent shahar Bosh boshqarmasi hamda tuman kambag‘allikni qisqartirish va aholi bandligiga ko‘maklashish bo‘limining mas’ul vakillari, shuningdek, 10 ta tijorat banklarining filiallari imtiyozli kredit va biznes loyihalar taklifi bilan qatnashdi.
Bu kabi tadbirlardan aholini tadbirkorlikka jalb qilish, oilalar daromadini oshirish, mavjud tadbirkorlik subyektlari faoliyatini qo‘llab-quvvatlash maqsad qilingan.

Состоялась очередная "Ярмарка микропроектов"
На территории торгового комплекса "Tashkent Index" прошла "Ярмарка микропроектов" для около 100 граждан, желающих заняться предпринимательской деятельностью.
В ярмарке с предложениями по льготным кредитам и бизнес-проектам приняли участие ответственные представители Главного управления Центрального банка города Ташкента и районного отдела по сокращению бедности и содействию занятости населения, а также филиалы 10 коммерческих банков.
Целью подобных мероприятий является привлечение населения к предпринимательству, увеличение доходов семей и поддержка деятельности действующих субъектов предпринимательства.