"Ma’rifatli ayol" tadbirida bir qancha xotin-qizlar e’tirof etildi
Tumanimizning 329-umumta’lim maktabida “Biz bir bo‘lsak yagona xalqmiz, birlashsak-Vatanmiz” shiori ostida “Ma’rifatli ayol” ma’naviy-ma’rifiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbir tuman oila va xotin-qizlar bo‘limi hamda Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining tuman bo‘limi tomonidan xotin-qizlarning davlat va jamiyat hayotidagi o‘rnini oshirish maqsadida o‘tkazildi.
Shuningdek, ma’naviyat festivali doirasida bo‘lib o‘tgan tadbirda tashkil etilganiga 2 yil to‘lgan "Oqila ayollar" harakatining bir guruh a’zolari xotin-qizlar o‘rtasida ijtimoiy- ma’naviy muhitni sog‘lomlashtirishdagi faolligi uchun tashakkurnoma va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

На мероприятии "Просвещенная женщина" были отмечены несколько женщин
В общеобразовательной школе No329 нашего района под лозунгом "Вместе мы - единый народ, объединившись - мы Родина" прошло духовно-просветительское мероприятие "Просвещенная женщина."
Данное мероприятие было организовано районным отделом по делам семьи и женщин совместно с районным отделением Республиканского центра духовности и просвещения с целью повышения роли женщин в жизни государства и общества.
Также на мероприятии, проведенном в рамках фестиваля духовности, группа членов движения "Окила аёллар," которому исполнилось 2 года, была награждена благодарственными письмами и памятными подарками за активное участие в оздоровлении социально-духовной атмосферы среди женщин.