Fuqarolarning 15nafariga uy-joy olish uchun subsidiya ajratildi
Tuman subsidiya komissiyasi hamda tumanimiz fuqarolari ishtirokida navbatdagi yigʻilish boʻlib oʻtdi. Unda subsidiya olish maqsadida hujjat topshirgan 51nafar fuqaroning arizasi koʻrib chiqildi. Ushbu fuqarolarning 15nafariga uy-joy olish uchun subsidiya ajratildi.
Eslatib oʻtamiz,subsidiya — bu boʻyicha ariza topshirgan har bir talabgorga pul mablagʻi beriladi degani emas. Buning uchun bir qator talab va holatlarga javob berish lozim.
Subsidiya berilishi uchun avvalambor masʼul organlar vakillaridan shakllantirilgan maxsus komissiya ariza beruvchilarga mezonlar boʻyicha ball beradi.

Пятнадцати граждан были выделены субсидии для приобретения жилья
Состоялось очередное заседание районной субсидионной комиссии с участием жителей нашего района. Рассмотрены обращения 51 гражданина, обратившегося за получением субсидии. Пятнадцати из этих граждан были выделены субсидии для приобретения жилья.
Следует отметить, что субсидия не означает, что каждый заявитель обязательно получит ее. Для этого необходимо выполнить ряд требований и соответствовать критериям.
Специальная комиссия, состоящая в из представителей органов, ответственных за предоставление субсидии, оценивает претендентов по критериям.