Bosh prokuror o‘rinbosari Yangihayotda bo‘ldi
Bugun tuman prokuraturasi binosida bosh prokuror o‘rinbosari hamda tegishli idora vakillari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda "Kambag‘allikdan farovonlik sari" dasturi doirasida Yangihayot tumanida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tuman hokimi birinchi o‘rinbosarining hisoboti tinglandi.
Shundan so‘ng, bosh prokuror o‘rinbosari Toshkent shahar prokurori o‘rinbosari hamda tuman hokimi o‘rinbosari hamrohligida "Yangi Choshtepa" mahallasida bo‘lib, xonadonlarda istiqomat qiluvchi fuqarolar bilan suhbatlashdi. U yerda fuqarolarning muammo va takliflari o‘rganildi.
Shuningdek, rahbarlar tumanimizda joylashgan korxonalarda ishchi xodimlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishish maqsadida "Yangi Darxon" mahallasidagi "Helath Line" MChJga borishdi. O‘rganishlar davomida birinch navbatda ijtimoiy himoyaga muhtoj bo‘lgan oilalarni ish bilan ta’minlash masalasi ko‘rib chiqildi.

Заместитель Генерального прокурора посетил Янгихаёт
Сегодня в здании районной прокуратуры состоялось совещание с участием заместителя Генерального прокурора и представителей соответствующих ведомств.
На совещании был заслушан отчет первого заместителя хокима района о работе, проделанной в Янгихаётском районе в рамках программы "От бедности к процветанию."
Затем заместитель Генерального прокурора в сопровождении заместителя прокурора города Ташкента и заместителя хокима района посетил махаллю "Янги Чоштепа" и побеседовал с гражданами, проживающими в домах. Там были изучены проблемы и предложения граждан.
Также руководители посетили ООО "Helath Line" в махалле "Янги Дархон" с целью ознакомления с условиями, созданными для работников на предприятиях, расположенных в нашем районе. В ходе изучения в первую очередь был рассмотрен вопрос трудоустройства семей, нуждающихся в социальной защите.