Bank mas’ullari yangihayotlik tadbirkorlar bilan uchrashdi
Bundan asosiy maqsad tadbirkorlikni rivojlantirish, bo‘sh ish o‘rinlari yaratish hamda aholi daromadini oshirishdir.
Tuman hokimligi binosida Markaziy bank va Xalq banki mas’ullari, tuman hokimining birinchi o‘rinbosari hamda bir nechta tijorat banklari xodimlari ishtirokida bank mijozlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida tumanda faoliyat yuritayotgan tadbirkorlarga ko‘maklashish, ularning kredit olishiga yordamlashish, yangi loyihalarni yo‘lga qo‘yish orqali oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, kamchiliklarni bartaraf etish va boshqa masalalar muhokama qilindi.

Ответственные лица банка встретились с предпринимателями Янгихаёта
Основная цель - развитие предпринимательства, создание новых рабочих мест и повышение доходов населения.
В здании районного хокимията состоялась встреча с клиентами банка с участием представителей Центрального банка и Народного банка, первого заместителя хокима района и сотрудников нескольких коммерческих банков.
В ходе мероприятия были обсуждены вопросы поддержки предпринимателей, осуществляющих деятельность в районе, оказания им содействия в получении кредитов, развития семейного предпринимательства путем реализации новых проектов, устранения недостатков и другие вопросы.