Куни кеча туман ҳокимлигида Ўзбекистон Республикаси Президенти админстрацияси масъули, туман ҳокими иштирокида куз-қиш мавсумини беталофат ўтказиш ва «Яшил макон» умуммиллий ҳаракати доирасида белгиланган вазифалар ижросини таъминлашга қаратилган навбатдаги йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда масъул корхона ва ташкилотлардан бириктирилган масъуллар томонидан ўрганилаётган маҳаллалардаги кўп қаватли уйлар, ижтимоий объектларнинг куз-қиш мавсумига тайёргарлик ҳолатлари, шу вақтга қадар қилинган ишлар ҳақида маълумотлар тақдим этилди.
Бундан ташқари, мавсумни беталофат ўтказиш, аҳоли мурожаатларини зудлик билан бартараф этиш ҳамда ободонлаштириш ишларини кучайтириш бўйича келгуси режалар белгилаб олинди ва масъулларга топшириқлар берилди

На днях представитель администрации Президента Республики Узбекистан, хоким района провели очередное совещание, направленное на обеспечение успешного завершения осенне-зимнего сезона и реализации задач, поставленных вчера в рамках общенационального движения «Яшил макон».
В нем была представлена информация об условиях подготовки к осенне-зимнему сезону многоэтажных домов в махаллях, социальных объектах и проделанной к этому времени работе.
Кроме того, определены дальнейшие планы по бесперебойному проведению сезона, немедленному решению обращений жителей, усилению работ по благоустройству и даны задания ответственным лицам.