"Poytaxt" va "Osiyo kubogi" zotdor itlar milliy ko'rgazmasi o'tkaziladi
Xorijiy filmlarda itlar ishtirokida turli namoyishlar bo'lishini ko'rgansiz-a? Shunda xayolingizdan "bizda ham shunday ko'rgazmalar bo'larmikan?" degan savol o'tgandir, ehtimol. Ha, bizda ham shunday tadbirlar bo'ladi.
6-7-may kunlari 9:00dan 16:00gacha tumanimizda joylashgan Bojxona qo'mitasi Milliy kinologiya markazida "Poytaxt" va "Osiyo kubogi" zotdor itlar milliy ko'rgazmasi o'tkaziladi. Ko'rgazmada 60 zotdagi 100 dan ortiq itlar ishtirok etishi kutilmoqda.
Bojxona qo'mitasida xizmat qilayotgan itlar qanday qilib qo'lga o'rgatilishi hamda qidiruvdagi odam yoki narsani topishi sizgayam qiziq bo'lsa kerak-a? Unda ko'rgazmaga farzandlaringiz bilan, albatta, tashrif buyuring!

Все мы видели в зарубежных фильмах выставки собак, где принимают участие самые лучшие представители пород. И возможно, у многих из нас мелькала мысль, а проходят ли такие выставки у нас? Да, у нас такие мероприятия тоже проходят.
6-7 мая с 9:00 до 16:00 в Национальном кинологическом центре Таможенного комитета, расположенном в нашем районе, пройдет национальная выставка породистых собак «Столица» и «Кубок Азии». Ожидается, что в выставке примут участие более 100 собак 60 пород.
Вам интересно, как таможенных собак учат выслеживать и находить человека или вещь, которую они ищут? Тогда обязательно посетите выставку с детьми!